Rugpjūčio pirmą savaitę visas būrys jaunųjų Lietuvos futbolininkų dalyvavo „Futbolo talentai“ stovykloje, kuriai vadovavo specialistas iš Danijos, „Utenos Utenio“ Techninis vadovas Carstenas Dohmas.
„Labai svarbu yra turėti tokias stovyklas, kuriose galima daug laiko praleisti su žaidėjais. Vaikai sportavo po du kartus per dieną, o tiek treniruočių įprastai yra surenkama per dvi-tris savaites. Kitas teigiamas dalykas yra tas, kad čia susirinko žaidėjai iš skirtingų miestų ir akademijų. Tai yra labai gera integracija“, – kalbėjo C. Dohmas.
Į šią stovyklą, kurią organizavo „Utenos Utenis“ su Vilnius football academy ir futbolotreneris.lt, atvyko vaikai iš 11 Lietuvos miestų bei net 15 akademijų ir mokyklų. Du lietuviai atvyko iš Vokietijos.
„Taip, kai kuriems reikėjo pabėgti iš savo komforto zonos, prisitaikyti prie kitokios aplinkos. Mes neskirstome žaidėjų pagal tai, iš kur jie yra atvykę, mes tiesiog žiūrime, kiek jie yra motyvuoti. Taip pat labai svarbu, kad treneriai iš įvairių klubų gali keistis idėjomis ir bendrauti tarpusavyje. Kai kažkas ateina su savo patirtimi, mes ją pasižymime. Tai yra labai gera mokymosi patirtis“, – teigė C. Dohmas.
Specialistas iš Danijos pabrėžė, kad žaidėjai po šios stovyklos bus daug ko išmokę, ką galės pritaikyti ateityje.
Pagal C. Dohmo sumanymą, prieš treniruotes futbolininkai buvo paskirstyti į grupes ne pagal amžių, o pagal pajėgumą, fizines galimybes ir motyvaciją. Stovyklos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas individualiai technikai ir grupinei taktikai.
„Ypač daug dėmesio skyrėme žaidėjų futbolo supratimui ir įgūdžiams. Pirmąją dieną atlikome daug testų. Testavome žaidėjų greičio savybes, galingumą, kamuolio varymo greitį, atlikome kamuolio priėmimo, perdavimo ir valdymo testus. Visus rezultatus susumavome ir nuo antrosios dienos sportavome paskirstę žaidėjų į keturias grupes. Ketvirtadienį vaikai žaidė tarpusavyje ir tuomet buvo akcentuojami tie dalykais, su kuriais buvo dirbama stovyklos metu“, – kalbėjo „Utenos Utenio“ analitikas Marius Babravičius.
M. Babravičius pridūrė, kad pirmą kartą tokio pobūdžio stovykloje Lietuvoje buvo atliekamas žaidėjų profilio vertinimas. Kiekvieno vaiko tėvams bus išsiųsti žaidėjo profilis su testų rezultatais ir rekomendacijomis, todėl vaikai ir tėvai galės skirti dėmesį tam, ko jiems labiausia reikia čia ir dabar, kad ateityje būtų geresni.
Didelė nauda jauniems žaidėjams yra galimybė pasportuoti su kitų akademijų ir mokyklų auklėtiniais. Tą akcentavo tiek C. Dohmas, tiek M. Babravičius, tiek Vilnius football academy plėtros vadovas Robertas Šuškevič.
„Buvo labai įdomu dalyvauti susirinkimuose ir stebėti C. Dohmo treniruočių planavimą, įsigilinimas į detales. Dano įžvalgos, treniravimo kokybė gerokai skiriasi nuo įprastų stovyklų Lietuvoje. Smagu, kad buvo grupių, kurios labai sparčiai tobulėjo. Kai kurie žaidėjai iš pradžių jaudinosi, buvo ne savo komforto zonoje, bet vėliau įsivažiavo ir parodė didžiulį progresą. Vaikams stovykla buvo labai naudinga, – kalbėjo R. Šuškevič. – Vaikams kartais labai svarbu išlipti iš savo komforto zonos. Būtų kvaila treneriams drausti vaikams vykti į stovyklas, kurias rengia kitos organizacijos. Juk mes visi dirbame, kad Lietuvos futbolo augtų, o vaikai gautų geriausias sąlygas, geriausias treniruotes, geriausią kokybę, nes tik jie gali ateityje ištempti futbolą į viršų“.
Šioje stovykloje vaikai dalyvavo ne tik futbolo treniruotėse, bet ir apsilankė mitybos seminare bei varžėsi specialiose treniruotėse – estafetėse.
Foto: https://www.utenosutenis.lt/galerijos/futbolo-talentu-stovykla/