Savaitgalį Utenos „Utenio“ stadione buvo surengtas tekbolo turnyras „Stokker Teqball Cup“. Jame varžėsi ir vienas geriausių Lietuvis tekbolo žaidėjų, neseniai Europos žaidynėse Krokuvoje dalyvavęs Kęstutis Balčiūnas.
K. Balčiūnas pademonstravo savo meistriškumą ir tapo turnyro nugalėtoju, laimėjęs visus penkis susitikimus, bet šio turnyro tikslas buvo sudominti tekbolo Utenos žmones. K. Balčiūnas su kitais Lietuvos tekbolo federacijos atstovais neretai važinėja po įvairius šalies miestus, organizuoja turnyrus, dalyvauja miesto šventėse.
„Norėtume, kad atsirastų daugiau gero lygio tekbolo žaidėjų. Tikime, kad žmonės išsijudins ir todėl važinėjame po visą Lietuvą. Utenoje turėjome tikrai puikią vietą rengti turnyrams ir tikriausiai čia sugrįšime dar ne kartą. „Utenio“ stadionas yra puikioje vietoje, šalia miškas, o aikštelė, kur sustatėme tekbolo stalus, yra labai graži“, – pasakojo K. Balčiūnas.
Pats K. Balčiūnas gana užtikrintai laimėjo „Stokker Teqball Cup“ turnyrą, nors momentais jam priešintis mėgino ir varžovai.
„Na taip, pergale neabejojau, bet teko ir pavargti. Man tai buvo labiau treniruočių pobūdžio varžybos, bet visada stengiuosi vienodai. Žaidžiu, kad laimėčiau“, – šypsojosi K. Balčiūnas.
Tekbolas – futbolo atmaina, primenanti stalo tenisą. Čia yra žaidžiama ant specialaus išlenkto stalo su futbolo kamuoliu. Žaidžiama tarp dviejų žaidėjų arba porose tarp keturių. Taisyklės panašios į stalo teniso, kamuolys turi būti atmuštas į priešininko stalo pusę, paliečiant jį ne daugiau nei tris kartus.
„Jeigu turėtume daugiau ir stipresnių žaidėjų, tai tekbolas būtų tikrai labai patrauklus žiūrovams. Čia veiksmas, priešingai negu futbole, vyksta kiekvieną sekundę. Tekbole daugiau veiksmo, daugiau taškų. Mane jis tiesiog „veža“, – teigė K. Balčiūnas.
Sportininkas pridūrė, kad tekbole reikia būti įvairiapusiam – čia praverčia ir technika, ir mąstymas, ir greitis.